Pracujemy w godzinach:  7:30 -17:00

Stymulatory wzrostu

(29)
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie

  Już od 56,00 zł

  W magazynie

  Już od 42,00 zł

  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie

  Już od 36,00 zł

  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie

  Już od 25,90 zł

  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  • Popularny
  Brak w magazynie
  Brak w magazynie

  Już od 64,00 zł

  Brak w magazynie
  Brak w magazynie

Biostymulatory - co to jest?

Biostymulatory inaczej fitostymulatory lub stymulatory wzrostu roślin to preparaty zawierające nietoksyczne substancje pochodzenia naturalnego lub syntetycznego. Substancje naturalne w biostymulatorach to: aminokwasy, substancje humusowe, wyciągi z glonów morskich, chitozan, witaminy, fitohormony oraz pożyteczne grzyby i bakterie. Spośród substancji syntetycznych, nieorganicznych biostymulatory zawierają pierwiastki chemiczne, takie jak glin, kobalt, sód, selen, tytan, krzem, związki fenolowe i sole organiczne.
Biostymulatory stosuje się na roślinę lub strefę korzeniową w celu stymulowania naturalnych procesów zwiększających efektywność wykorzystania składników pokarmowych, tolerancję na stres abiotyczny i poprawę cech jakościowych roślin, niezależnie od zawartości składników odżywczych.

Biostymulatory - działanie i sposób stosowania

Biostymulatory z zasady nie są środkami dostarczającymi roślinom składników pokarmowych. Ich działanie polega na stymulowaniu roślin do tworzenia lub usuwania z nich skomplikowanych związków biochemicznych powodujących silną reakcję na warunki stresowe.
Biostymulatory wspomagają procesy życiowe w roślinie. Poprawiają wzrost i rozwój roślin stymulując rozwój korzeni, liści czy kwiatów, polepszają pobieranie i przyswajanie substancji odżywczych. Zwiększają tolerancję na warunki środowiska związanych np. z wystąpieniem suszy, wiosennych przymrozków, niską lub wysoką temperaturą, zasoleniem, ograniczają toksyczność metali ciężkich. Wpływają na zwiększenie plonu i poprawę jego jakości.
Biostymulatory są całkowice bezpieczne dla środowiska naturalnego. Mogą być stosowane na rośliny nalistnie przez opryskiwanie, doglebowo w pobliżu strefy korzeniowej rośliny metodą fertygacji, przez podlewanie czy przez przedsiewne moczenie nasion.

Biostymulatory - oferta

W naszym sklepie internetowym oferujemy wybór najlepszych biostymulatorów do stymulacji rozwoju roślin. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i długoletnie kontakty z producentami. Sklep prowadzi sprzedaż detaliczną dla klientów indywidualnych. Istnieje również bardzo korzystna możliwość negocjacji cen przy większej ilości zamawianego towaru.

 

Dlaczego zakupy u nas ?

Tradycja, solidność i kompetencja !