Pracujemy w godzinach:  7:30 -17:00

Fertygacja

(74)
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie

  Już od 68,41 zł

  W magazynie

  Już od 67,00 zł

  W magazynie

  Już od 41,65 zł

  W magazynie

  Już od 42,00 zł

  W magazynie

  Już od 39,00 zł

  W magazynie

  Już od 22,00 zł

  W magazynie

  Już od 68,04 zł

  W magazynie

  Już od 82,00 zł

  W magazynie

  Już od 46,55 zł

  W magazynie

  Już od 59,00 zł

  W magazynie

  Już od 50,00 zł

  W magazynie

  Już od 49,00 zł

  W magazynie

  Już od 62,00 zł

  W magazynie

  Już od 43,00 zł

  W magazynie

  Już od 48,00 zł

  W magazynie

  Już od 49,68 zł

  W magazynie

  Już od 54,00 zł

  W magazynie

  Już od 30,24 zł

  W magazynie

  Już od 24,84 zł

  W magazynie
  W magazynie
 1. Cena promocyjna 342,00 zł Normalna cena 360,00 zł
  Cena promocyjna 342,00 zł Normalna cena 360,00 zł
  W magazynie
 2. Cena promocyjna 284,05 zł Normalna cena 299,00 zł
  Cena promocyjna 284,05 zł Normalna cena 299,00 zł
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
 3. Cena promocyjna 316,35 zł Normalna cena 333,00 zł
  Cena promocyjna 316,35 zł Normalna cena 333,00 zł
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie

Fertygacja - na czym polega?

Fertygacja jest to metoda nawożenia roślin polegająca na połączeniu nawadniania z nawożeniem. Umożliwia precyzyjne nawożenie upraw, zgodne z ich indywidualnymi potrzebami pokarmowymi w określonych fazach wzrostu. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie większych, zdrowszych plonów oraz ograniczenie zużycia nawozów. Aplikowane tą metodą nawozy stosowane bezpośrednio w sąsiedztwie korzeni są lepiej wykorzystwane przez rośliny. Najlepsze rezultaty przynosi regularne stosowanie nawozów metodą fertygacji przez cały okres produkcji upraw. 

Fertygacja - zastosowanie

Metoda fertygacji jest metodą nawożenia powszechnie stosowaną w rolnictwie. Zyskała wyjatkowo dużą popularność w sadownictwie, w uprawie truskawek czy w uprawie borówki wysokiej. Fertygację można również stosować we wszelkich innych uprawach. Metoda fertygacji doskonale sprawdzi się przy nawożeniu trawnika, rabat ozdobnych czy warzywnika. Fertygacja jest metodą nawożenia przede wszystkim skierowaną do osób posiadających lub planujących wykonanie nawadniania zautomatyzowanego. Nawóz z wodą podawany jest roślinom właśnie poprzez system automatycznego nawadniania, głównie poprzez linię kroplującą oraz mini zraszacze rabatowe. Aby wykonać fertygację potrzebne są specjalne, w pełni rozpuszczalne w wodzie, nawozy. Użycie innych nawozów może powodować blokowanie kroplowników lub dysz minizraszaczy.

Fertygacja- zalety

Wśród najważniejszych zalet fertygacji można wymienić możliwość stosowania mniejszych dawek nawozów w stosunku do nawożenia tradycyjnego i w efekcie obniżenie kosztów nawożenia oraz zmniejszenie przenikania nawozów do gleby.
Ponadto umożliwia szybkie oraz równomierne dostarczenie składników pokarmowych do strefy korzeniowej roślin i możliwość ich natychmiastowego pobrania przez rośliny, dzięki czemu następuje wzrost efektywności nawożenia, a wzrost roślin jest bardziej wyrównany.
Fertygacja umożliwia też precyzyjne odżywianie roślin. Skład pożywki dopasowany jest do aktualnych potrzeb roślin i zmieniających się warunków uprawy, zawiera także optymalne proporcje pomiędzy poszczególnym składnikami pokarmowymi.
Poza tym dzięki fertygacji możliwe jest nawożenie roślin roztworami o niskich stężeniach, co chroni rośliny przed uszkodzeniami wywołanymi nadmierną koncentracją soli w podłożu lub w glebie. Pozwala również na szybkie przywrócenie równowagi jonowej w roślinach.
Niezaprzeczalnym plusem fertygacji jest także obniżenie pracochłonności nawożenia, dzięki pełnej automatyzacji.

Fertygacja z różnymi postaciami preparatów

W naszym sklepie internetowym oferujemy wybór najlepszych nawozów do nawożenia metodą fertygacji. Preparaty nawozów do fertygacji proponujemy w różnych postaciach między innymi: proszek, krystaliczny, płyn, mikrogranulat, granulat, żel, koncentrat, płatki. Posiadamy długoletnie doświadczenie w sprzedaży i kontakty z wieloma producentami. Sklep prowadzi sprzedaż detaliczną dla klientów indywidualnych. Istnieje również bardzo korzystna możliwość negocjacji cen przy większej ilości zamawianego towaru.

 

Dlaczego zakupy u nas ?

Tradycja, solidność i kompetencja !