Pracujemy w godzinach:  7:30 -17:00

Nawozy długodziałające

(34)
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  • Popularny
  W magazynie
  • Popularny
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  • Popularny
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie

Nawóz długodziałający - skuteczne wsparcie rozwoju Twoich roślin

Nawozy długodziałające przez zdecydowanie dłuższy czas niż inne nawozy zwiększają w glebie zawartość składników pokarmowych. To bardzo ważne, by rośliny rozwijały się prawidłowo i dobrze rosły. Czas działania standardowego nawozu długodziałającego wynosi około trzy miesiące. Niektóre z nich bezpiecznie odżywiają rośliny nawet przez osiemnaście miesięcy. W naszym sklepie posiadamy bardzo bogatą ofertę tego typu produktów. Nie przegap jej i już teraz sprawdź, jak skutecznie przez długi czas możesz wesprzeć prawidłowy rozwój Twoich upraw!

Nasze nawozy wystarczy zastosować jedno lub dwukrotnie na sezon. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które dodatkowo oszczędzi Twój czas i zmniejszy ilość wykonywanej przez Ciebie pracy. Jako ogromną korzyść przemawiającą za używaniem naszych nawozów długodziałających uważamy bardzo małe ryzyko przenawożenia roślin. Ich składniki pokarmowe są uwalniane do gleby stopniowo w małych dawkach. Dzięki temu będziesz odczuwał mniejsze ryzyko w związku z ewentualnym przenawożeniem.

Nawozy długodziałające - prawidłowe odżywienie Twoich upraw

Poprzez powolne uwalnianie składników pokarmowe rośliny absorbują je w ponad 70 procentach. W przypadku standardowych nawozów robią to zwykle w 30 procentach, więc przy stosowaniu nawozów długodziałających są one zdecydowanie lepiej odżywione. A to niewątpliwa duża korzyść dla Twoich upraw. Na wpływ rozwoju roślin ma także żyzność gleby oraz temperatura i światło.

W naszym sklepie posiadamy bardzo szeroki asortyment różnych nawozów długodziałających. Wśród nich znajdziesz nawozy na trzy główne rynki ogrodnicze. Pierwszy z nich obejmuje producentów roślin ozdobnych - szkółkarzy, producentów roślin doniczkowych i rabatowych. Kolejny to producenci warzyw, owoców i wszelkich upraw rolnych. Trzeci rynek ogrodniczy to trawiaste obiekty sportowe oraz firmy pielęgnujące ogrody i tereny zieleni miejskiej. Wszystkie nawozy są produktami pochodzącymi od sprawdzonych, znanych producentów, których nawozy cechują się wysoką jakością i szybką skutecznością.

Już teraz wesprzyj prawidłowy rozwój swoich roślin.. Serdecznie zapraszamy Cię do dokonania zakupów w naszym sklepie!

Nawozy długodziałające - zalety

Nawozy długodziałające są to nawozy o przedłużonym działaniu na roślinę. Czas działania nawozów długodziałających może wynosić nawet do 100 lub 120 dni. Istnieją również nawozy działające do 180 dni. Tego typu nawozy wystarczy zastosować tylko raz lub dwa razy na sezon, co zdecydowanie jest ich dużych atutem. Używanie nawozów długodziałających jest zazwyczaj nie tylko wygodniejsze, ale także bardziej praktyczne i ekonomiczne. Większy wydatek poczyniony jednorazowo na początku sezonu, w trakcie wegetacji roślin zwraca się z nawiązką.
Największą zaletą nawozów długodziałających jest małe ryzyko przenawożenia roślin, dzięki temu, że składniki pokarmowe uwalniane są do gleby stopniowo, w niewielkich dawkach. Dzięki powolnemu uwalnianiu składników mineralnych są one absorbowane przez rośliny w ponad 70%. Dla porównania, w przypadku zwykłych granulatów, rośliny przyswajają zaledwie około 30% składników mineralnych zawartych w nawozie. Reszta składników jest wypłukiwana w głębsze warstwy gleby.

Nawozy długodziałające - działanie

W przypadku nawozów długodziałających sposób i czas uwalniania składników pokarmowych jest uzależniony od temperatury i wilgotności podłoża. Im gleba cieplejsza i bardziej mokra, tym więcej składników pokarmowych zostaje uwolnionych. Jest to równoczesne z szybkością wzrostu roślin - im wyższa temperatura i więcej światła, tym szybciej rosną, a więc wymagają więcej składników odżywczych.
Nawozy długodziałające - są to nawozy otoczkowane, jak i takie, w których komponenty ulegają powolnemu rozpuszczeniu. Spowolnione działanie nawozów uzyskuje się poprzez stosowanie odpowiednich zabiegów, takich jak: kondensacja składników pokarmowych poprzez otoczkowanie granulatu (siarką, olejami mineralnymi, tworzywami sztucznymi), spiekanie w szkliwa czy stosowanie związków trudno rozpuszczalnych. Dzięki tym specjalistycznym otoczkom woda stopniowo wnika do wnętrza granulek i rozpuszcza zawarte w nich składniki pokarmowe, które uwalniane są do gleby w sposób ciągły.

Nawozy długodziałające w różnych postaciach preparatu

W naszym sklepie internetowym oferujemy wybór najlepszych nawozów długodziałających. Preparaty nawozów długodziałających proponujemy w dwóch postaciach między innymi: granulat otoczkowany i granulat. Zasadniczą różnicą między nimi jest ilość otoczek granulatu. Posiadamy długoletnie doświadczenie w sprzedaży i kontakty z wieloma producentami. Sklep prowadzi sprzedaż detaliczną dla klientów indywidualnych. Istnieje również bardzo korzystna możliwość negocjacji cen przy większej ilości zamawianego towaru.

Dlaczego zakupy u nas ?

Tradycja, solidność i kompetencja !