Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Miedź w Nowoczesnym Rolnictwie - Skuteczność i Innowacje

2024-02-16
Miedź w Nowoczesnym Rolnictwie - Skuteczność i Innowacje

Miedź w Nowoczesnym Rolnictwie: Skuteczność i Innowacje

Badania nad związkami miedzi w uprawie roślin sadowniczych podkreślają ich wszechstronną skuteczność w zwalczaniu zarówno chorób grzybowych, jak i bakteryjnych. Dostępna na rynku gama fungicydów i nawozów miedziowych, opartych na różnych związkach, stanowi solidną bazę dla działań profilaktycznych.


Tradycyjnie, preparaty miedziowe były wykorzystywane głównie do zwalczania chorób grzybowych, takich jak parch jabłoni. Jednakże, nowe odkrycia wykazują, że miedź jest równie skuteczna w eliminowaniu groźnych chorób bakteryjnych, w tym raka bakteryjnego drzew owocowych oraz zarazy ogniowej. To sprawia, że staje się ona niezastąpionym elementem w strategii ochrony roślin.


Nowoczesne technologie nanocząsteczek miedzi wprowadzają nową erę, umożliwiając szybką absorpcję przez rośliny i maksymalny kontakt z patogenami. Choć ilość zabiegów zmniejszyła się dzięki rozbudowanej gamie substancji aktywnych, warto rozważyć częstsze stosowanie środków miedziowych ze względu na ich wysoką skuteczność i niską toksyczność dla środowiska.


Grupa preparatów z tlenochlorkiem miedzi, takich jak Cuproflow 375 SC czy Miedź Plus 50 WP, wciąż cieszy się popularnością dzięki doskonałym właściwościom bakteriobójczym. Konieczna jest jednak staranna konserwacja sprzętu, aby uniknąć korozji.


Wodorotlenek miedzi, reprezentowany przez Funguran A Plus New 50 WP, charakteryzuje się mniejszą podatnością na zmywanie, a kryształki igieł gwarantują dokładne przyleganie do roślin. Brak jonów chloru sprawia, że są one nisko fitotoksyczne.


Tlenek miedzi, reprezentowany przez Nordox 75 WG, to granulat o wyjątkowej skuteczności w zwalczaniu patogenów, minimalizującym wpływ na środowisko. Jego specyficzny mechanizm działania opiera się na stopniowym uwalnianiu zabójczych jonów Cu+ i Cu++.


Nanocząsteczki miedzi, reprezentowane przez Viflo Miedź-Bor, to innowacyjny nawóz, który szybko jest absorbowany przez rośliny, eliminując niedobory mikroelementów.


Podsumowując, miedź w różnych formach i technologiach staje się kluczowym narzędziem w ochronie roślin. Jej skuteczność, minimalny wpływ na środowisko oraz innowacyjne podejście sprawiają, że warto zintegrować preparaty miedziowe w strategię ochrony roślin, dbając o zdrowie i plenność upraw.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 65 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Jestem bardzo zadowolona zamówienie szybko zrealizowane polecam
2024-05-26
Obsługa bardzo dobra. Zamówienie dotarło szybko i dobrze zapakowane. Ceny bardzo dobre i spodziewałem się że produkty będą słabej jakości ale byłem bardzo mile zaskoczony bo jakość produktów jest bardzo dobra.
pixel