Pracujemy w godzinach:  7:30 -17:00

Szczepienie i okulizacja

(111)
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
 1. Cena promocyjna 75,65 zł Normalna cena 89,00 zł
  Cena promocyjna 75,65 zł Normalna cena 89,00 zł
  W magazynie
 2. Cena promocyjna 85,00 zł Normalna cena 100,00 zł
  Cena promocyjna 85,00 zł Normalna cena 100,00 zł
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  1 150,00 zł
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  2 600,00 zł
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie

Szczepienie i okulizacja należą do powszechnie stosowanych metod w szkółkarstwie, sadownictwie i ogrodnictwie.
Zabieg szczepienia jest metodą uszlachetniania drzew owocowych i roślin ozdobnych polegającą na wszczepieniu zraza odmiany szlachetnej w nieszlachetną podkładkę. Zabieg ten polega na połączeniu zrazu z podkładką, obwiązaniu obu elementów i zabezpieczeniu miejsca szczepienia maścią ogrodniczą. Z kolei okulizacja inaczej oczkowanie jest metodą wegetatywnego rozmnażania drzew, krzewów owocowych i ozdobnych. Polega na przeszczepieniu tylko samego oczka (pąka liściowego) lub oczka z niewielkim fragmentem pędu z odmiany szlachetnej na pęd podkładki.

W naszym sklepie internetowym oferujemy duży wybór profesjonalnych narzędzi i materiałów niezbędnych i pomocnych w wykonywaniu zabiegów szczepienia i okulizacji. Nasza szeroka oferta renomowanych producentów obejmuje: sekatory do szczepienia, gumki, paski, noże szkółkarskie. Posiadamy długoletnie doświadczenie w sprzedaży i kontakty z wieloma producentami. Sklep prowadzi sprzedaż detaliczną dla klientów indywidualnych. Proponujemy również bardzo korzystną możliwość negocjacji cen przy większej ilości zamawianego towaru.

Szczepienie drzewek to metoda powszechnie stosowana przez sadowników, ogrodników oraz osoby pracujące w szkółkach. Jej celem jest uszlachetnienie drzew owocowych oraz różnego rodzaju roślin ozdobnych. W tym celu łączy się ze sobą dwie różne rośliny, zwykle tego samego gatunku. Jedna z nich to odmiana szlachetna, która rośnie na dobrze ukorzenionej podkładce. Takie drzewa muszą być również zdrowe i dobrze rozwinięte, gdyż wpływa to na większą szansę sukcesu zabiegu. Szczepienie drzewek owocowych pozwala na ich zrośnięcie. W efekcie powstaje jeden organizm, który zapewnia nie tylko duże oraz pyszne owoce, ale jednocześnie wyróżnia się lepszą odpornością na warunki atmosferyczne.

Szczepienie drzew owocowych, okulizacja - co można znaleźć w naszej ofercie?

Zapewniamy szeroki wybór akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia zabiegu. Dostępne są wyłącznie profesjonalne narzędzia oraz materiały, które powinny znaleźć się na wyposażeniu wszystkich osób chcących przeprowadzić szczepienie. Proponujemy zarówno sekatory, gumki, paski, wosk, parafinę oraz noże szkółkarskie. Akcesoria tnące wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania, ostrością oraz żywotnością. Kolejnym zabiegiem, do którego przydadzą się oferowane przez nas produkty, jest okulizacja, znana również jako oczkowanie. Jest to metoda letniego szczepienia, która polega na połączeniu tzw. oczka, czyli szlachetnego pąka liściowego z podkładką, najczęściej odmiany uprawnej.

Okulizacja drzew cieszy się dużą popularnością ze względu na dobrą wydajność i możliwość uzyskania sporej liczby oczek. Dodatkowym atutem jest skuteczność metody, z uwagi na fakt, iż zabieg odbywa się w okresie letnim. Szczepienie drzewek ozdobnych wymaga zaopatrzenia się w dobrej jakości nóż z charakterystyczną zaokrągloną końcówką. Jest on wykorzystywany do nacinania kory. Modele dostępne w naszej ofercie posiadają także specjalną kostkę do odklejania kory. Proponujemy wersje praworęczne, leworęczne oraz uniwersalne.

Szczepienie drzewek na pniu - dodatkowe informacje

Zarówno okulizacja żywym oczkiem, jak i szczepienie zrazem to metody, których skuteczność w dużej mierze zależy od profesjonalnych narzędzi osoby wykonującej zabieg, jej doświadczenia oraz warunków pogodowych. Niezbędne jest ponadto zaopatrzenie się w odpowiednie środki, które pozwolą zabezpieczyć miejsce i same pąki. Niezwykle ważne jest też trzymanie się terminów, gdy wykonuje się szczepienie drzewek owocowych. Kiedy jest najlepszy czas? Od kwietnia do maja przeprowadza się okulizację żywym oczkiem, z kolei między lipcem a wrześniem okulizację śpiącym oczkiem.

Dlaczego zakupy u nas ?

Tradycja, solidność i kompetencja !