Pracujemy w godzinach:  7:30 -17:00

Środki ochrony roślin

(674)
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie

  Już od 53,00 zł

  W magazynie

  Już od 265,68 zł

  W magazynie

  Już od 48,00 zł

  W magazynie

  Już od 63,00 zł

  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie

  Już od 26,00 zł

  W magazynie
  W magazynie
  • Popularny
  W magazynie

  Już od 99,00 zł

  W magazynie
  • Popularny
  1 030,00 zł
  W magazynie
  W magazynie
  • Popularny
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie

Środki ochrony roślin - sklep Otorolny i nasza oferta

Środki ochrony roślin to produkty, które pozwalają uzyskać pięknie wyglądające i zdrowe rośliny, a także obfite plony. Ich zadaniem jest likwidacja ewentualnych szkodników, a przy tym ochrona przed różnego rodzaju chorobami i grzybami. Są one niezbędne w każdym profesjonalnym gospodarstwie rolnym oraz sadzie. Coraz częściej sięgają po nie również osoby, które amatorsko zajmują się uprawą ogródka. Nowoczesne środki ochrony roślin, które oferuje nasz sklep internetowy, nie wpływają w żaden sposób na jakość plonów czy bezpieczeństwo środowiska. Są także nieszkodliwe dla człowieka oraz zwierząt.

W asortymencie znajdują się różne rodzaje środków, dzięki czemu można bez problemu dopasować je do swoich potrzeb. Dostępne są zarówno herbicydy, fungicydy, insektycydy, rodentycydy, zaprawy nasienne, regulatory wzrostu, repelenty, akarycydy, moluskocydy, adiuwanty, kondycjonery, a także preparaty na kleszcze, komary i muchy. Działając jako sklep z opryskami, jesteśmy w stanie pomóc w wyborze odpowiedniego produktu, dopasowanego do specyfiki danego gospodarstwa. Oferowane przez nas środki są w stanie w dużym stopniu poprawić zdrowotność roślin oraz skutecznie zabezpieczyć je przed różnymi zagrożeniami biologicznymi. Ich dodatkową zaletą jest regulowanie wzrostu plonów oraz wspomaganie rozwoju

Nasz sklep ma w asortymencie wysokiej jakości środki ochrony roślin znanych i renomowanych producentów. Są one polecane osobom działającym w branży rolniczej, w ogrodnictwie, sadownictwie, szkółkarstwie, branży leśnej, a także zajmującym się utrzymaniem ogrodów oraz terenów zieleni. Nasze produkty są w 100% oryginalne, dzięki czemu można liczyć na ich pełną skuteczność. Profesjonalne środki ochrony roślin dzielą się na organiczne i nieorganiczne. Herbicydy pozwalają pozbyć się chwastów oraz innych gatunków inwazyjnych. Fungicydy chronią rośliny przed chorobami grzybowymi, które stanowią spore zagrożenie dla upraw. Rodentycydy pomogą nam z kolei w walce z różnymi szkodnikami. Repelenty mają za zadanie odstraszanie zwierząt powodujących szkody w uprawie.

Co jeszcze można znaleźć w asortymencie?

W ogrodach oraz na różnego rodzaju plantacjach z pewnością przyda się środek chroniący rośliny przed szkodliwym działaniem owadów. Taką funkcję pełnią właśnie insektycydy. Wiele miejsc zmaga się także z roztoczami oraz nicieniami. W tym przypadku należy zaopatrzyć się odpowiednio w akarycydy oraz nematocydy. Ze ślimakami muszlowymi można z kolei poradzić sobie dzięki moluskocydom. Zapewniamy ponadto szeroki wybór regulatorów wzrostu, które stymulują różne procesy u roślin.

Środki ochrony roślin inaczej fitofarmaceutyki lub pestycydy są powszechnie używane w branży rolniczej. Są to naturalne lub syntetetyczne substancje przeznaczone do ochrony roślin uprawnych przede wszystkim przed grzybami, owadami i chwastami. Chronią uprawy roślin przed znacznym obniżeniem plonu lub całkowitym zniszczeniem roślin. Pestycydy używane są głównie jako środki ochrony roślin, a także jako środki chroniące zwierzęta hodowlane, produkty żywnościowe oraz ludzi przed niekorzystnym oddziaływaniem szkodliwych organizmów.

Środki ochrony roślin - rodzaje środków

 • Środki ochrony roślin - pestycydy ze wzgledu na ich strukturę chemiczną dzielimy na substancje nieorganiczne i organiczne.
  Ze względu na ich zastosowanie środki ochrony roślin dzielimy na:
 • Herbicydy – środki do zwalczania niepożądanych roślin, głównie chwastów i gatunków inwazyjnych.
 • Fungicydy – środki do zwalczania chorób grzybowych.
 • Zoocydy – do zwalczania szkodników.
 • W ogrodach i na plantacjach czesto wykorzystuje się insektycydy - na owady, akaracydy - na roztocza, nematocydy - na nicienie, moluskocydy na - ślimaki muszlowe i limacydy - na ślimaki nagie.
  Na oddzielną uwagę zasługują antraktanty - pułapki zwabiające szkodniki oraz repelenty - odstraszające szkodniki, często wykorzystywane w leśnictwie i sadownictwie.
 • Regulatory wzrostu roślin – stymulują lub hamują różne procesy u roślin.
 • Synergetyki – wzmacniają działanie innych preparatów.
  Ze względu na postać preparatu środki ochrony roślin występują w formie substancji opylających, zawiesiny, proszku do tworzenia zawiesin wodnych, koncentratów do sporządzania emulsji lub aerozoli.

Środki ochrony roślin - ochrona zdrowia i środowiska naturalnego

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem szczególnego bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem należy dokładnie przeczytać informacje o produkcie zamieszczone w etykiecie na opakowniu, zapoznać się z zagrożeniami i postępować zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi w opisie.

Ze względu na troskę o nasze wspólne środowisko naturalne bardzo ważny jest również sposób postępowania przy stosowaniu i przechowywaniu środków ochrony roślin. Szczegółowe wytyczne w tej sprawie zawiera Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 22 maja 2013 r. w sprawie sposobu postępowania przy stosowaniu i przechowywaniu środków ochrony roślin (Dz.U. 2013 poz. 625).
Środki ochrony roślin warto również kupować w sprawdzonych punktach sprzedaży, co może ograniczyć ryzyko zakupu środków przeterminowanych oraz podróbek.

W naszym sklepie internetowym oferujemy najlepsze środki ochrony roślin między innymi: chwastobójcze - herbicydy, środki grzybobójcze - fungicydy, środki owadobójcze - insektycydy, środki do zwalczania szkodników - rodentocydy, zaprawy nasienne, regulatory wzrostu, odstraszacze dzikiej zwierzyny - repelenty, środki na przędziorki - akarycydy, adiuwanty, kondycjonery, preparaty do zwalczania komarów, kleszczy i much. Posiadamy długoletnie doświadczenie w sprzedaży i kontakty z wieloma producentami. Sklep prowadzi sprzedaż detaliczną dla klientów indywidualnych. Istnieje również bardzo korzystna możliwość negocjacji cen przy większej ilości zamawianego towaru.

 

Dlaczego zakupy u nas ?

Tradycja, solidność i kompetencja !