Pracujemy w godzinach:  7:30 -17:00

Owadobójcze - Insektycydy

(93)
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  • Popularny
  1 850,00 zł
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  • Popularny
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie
  W magazynie

  Już od 135,00 zł

  W magazynie

  Już od 130,50 zł

  W magazynie

  Już od 49,00 zł

  W magazynie

  Już od 21,50 zł

  W magazynie

  Już od 16,00 zł

  W magazynie

  Już od 42,50 zł

  W magazynie

  Już od 355,00 zł

  W magazynie

  Już od 49,00 zł

  W magazynie

  Już od 34,42 zł

  W magazynie

  Już od 22,50 zł

  W magazynie

  Już od 32,00 zł

  W magazynie

Środek owadobójczy, czyli insektycyd to preparat mający na celu zabicie lub odstraszenie różnego rodzaju owadów. Należy do grupy chemicznych środków ochrony upraw, a jego cechą charakterystyczną jest szerokie spektrum działania, co przekłada się na możliwość pozbycia się wielu różnych gatunków owadów. W zależności od konkretnego produktu, może on ograniczać namnażanie się niechcianych osobników lub np. paraliżować ich system nerwowy. Środki owadobójcze mogą być pobierane przez szkodniki w różny sposób. Wyróżniamy zatem działanie kontaktowe, żołądkowe oraz gazowe. Pierwsze z nich polega na przenikaniu aktywnej substancji przez ciało owada. Działanie żołądkowe opiera się na bezpośrednim spożyciu substancji lub opryskanej rośliny, zaś gazowe przenika do ciała owada poprzez oddychanie (takie środki obecnie nie są dopuszczone do użytku).

Jakie środki do zwalczania owadów można znaleźć w naszej ofercie?

Zapewniamy szeroki wybór preparatów znanych producentów. Oferujemy wyłącznie oryginalne produkty, dzięki czemu można liczyć na skuteczne działanie. W zależności od środka, może on w różnym stopniu wpłynąć na roślinę. Proponujemy m.in. insektycydy działające powierzchniowo, które nie przenikają w głąb rośliny, a jedynie tworzą powłokę na jej powierzchni. Kolejną opcją jest preparat owadobójczy działający wgłębnie i systemicznie. Tego typu środki wnikają w tkanki roślinne. Dostępne są też wersje translaminarne, działające wyłącznie w miejscu, w którym zostały naniesione. Co za tym idzie, przenikają one do wnętrza rośliny, ale nie przemieszczają się już do nowych przyrostów.

Warto zaznaczyć, że wybrane preparaty są bezpieczne dla pożytecznych organizmów. Większość produktów dostępnych w naszej ofercie ma postać koncentratu, który należy rozcieńczyć z wodą. W zależności od konkretnego środka, paraliż owadów może nastąpić już w ciągu kilku godzin po wykonaniu oprysków. Ostateczne efekty są jednak widoczne po kilku dniach. Wybrane preparaty nadają się do samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy, zarówno polowych, jak i sadowniczych.

Środki ochrony roślin owadobójcze - dodatkowe informacje

Aby ułatwić znalezienie potrzebnego produktu, zapewniamy możliwość jego wyszukania poprzez zaznaczenie rośliny, która ma zostać poddana ochronie. W naszym asortymencie dostępne są środki przeznaczone do zwalczania owadów żerujących na owocach (np. aronii, brzoskwini, borówce czy czereśni), warzywach (np. burakach, brokułach, czosnku, kapuście czy kukurydzy), zbożach (np. pszenicy, pszenżycie czy życie) oraz wielu innych roślinach.

Insektycydy skuteczny sposób na szkodliwe owady

Insektycydy to środki owadobójcze przeznaczone do zwalczania szkodników w uprawach rolniczych, sadowniczych oraz warzywniczych, w lasach, magazynach z żywnością, a także w mieszkaniach. Z pomocą insektycydów zwalcza się głównie owady i roztocza. Insektycydy zawierają związki pochodzenia naturalnego bądź syntetycznego. Istnieją także insektycydy mikrobiologiczne, zwane biopreparatami, zawierające drobnoustroje, które są chorobotwórcze dla owadów. Szkodniki mogą być dużym problemem w uprawach i przyczynić się do znacznego obniżenia plonu. W takich przypadkach zastosowanie insektycydu będzie skutecznym sposobem na pozbycie się szkodliwych owadów.

Insektycydy - sposób działania

W zależności od składu chemicznego insektycydy zabijają owady lub ograniczają ich rozród, co wpływa na zmniejszenie liczebności owadów.
Substancja aktywna insektycydu może przedostawać się do organizmu szkodnika w różny sposób:
- przez okrywę ciała, w przypadku środków kontaktowych,
- przez układ pokarmowy, w przypadku środków żołądkowych,
- przez układ oddechowy.
Ze względu na sposób działania w roślinie, insektycydy dzielimy na:
- powierzchniowe, które pozostają i działają na powierzchni rośliny,
- układowe, które wnikają do rośliny i razem z sokami przemieszczane są do wszystkich części rośliny. 

Insektycydy - kiedy stosować?

Środki owadobójcze - insektycydy można stosować zapobiegawczo, aby odstraszyć owady, które stanowią zagrożenie dla upraw lub interwencyjnie, aby wyeliminować szkodniki już żerujące. Każdy insektycyd powinien być stosowany z uwzględnieniem dobrych praktyk rolniczych oraz okresów aktywności owadów zapylających. Aby zminimalizować szkodliwość insektycydów, zaleca się wykonywanie oprysków po oblocie zapylaczy.

Insektycydy - oferta

W naszym sklepie internetowym oferujemy najlepsze środki owadobójcze - insektycydy skutecznie zwalczające szkodniki. 

 

 

Dlaczego zakupy u nas ?

Tradycja, solidność i kompetencja !