Pracujemy w godzinach:  7:30 -17:00

Preparaty Na Ślimaki - Moluskocydy

(2)
    W magazynie
    • Popularny
    W magazynie

Preparat na ślimaki - skutecznie usuń szkodniki ze swoich upraw

Ślimaki w ogrodzie to problem wielu ogrodników. Te mięczaki potrafią skutecznie uszkodzić lub zniszczyć nawet najbardziej starannie pielęgnowane rośliny. Co na ślimaki w ogrodzie może skutecznie pomóc? Co zrobić, aby na stałe o nich zapomnieć? Jest na to wiele sposobów. Jednak najskuteczniejsze może być użycie odpowiedniego środka przeciwdziałającego. Już teraz sprawdź, jak bogata oferta sposobów na ślimaki w ogrodzie znajduje się w tej kategorii!

Jeżeli zastanawiasz się, jak pozbyć się ślimaków z upraw, skutecznie Ci to podpowiemy. Wystarczy, że użyjesz jednego z naszych efektywnych środków na ślimaki - moluskocydów. W tym celu polecamy Ci zwłaszcza Snacol. To bardzo popularny i niedrogi produkt, który chętnie kupują ogrodnicy i rolnicy. Pomaga zarówno na ślimaki nagie, jak i oskorupione.

Sposób działania tego środka na ślimaki można określić jako żołądkowy i kontaktowy. To oznacza, że na dwa sposoby unieszkodliwia mięczaki, które znajdują się w Twoim ogrodzie. Jest to granulowany, bardzo wydajny preparat, gdzie 1kg zabezpiecza do 2500m² uprawy.

Sposób na ślimaki - już teraz zlikwiduj mięczaki w swoich uprawach

Największą skuteczność działania chemicznych preparatów uzyskuje się, stosując je ściśle według zaleceń producenta umieszczonych na opakowaniu. Zbyt duża dawka substancji czynnej znacznie zmniejsza skuteczność działania preparatu. Jak już wspomniano preparaty mają działanie żołądkowe, a więc muszą zostać przez ślimaki zjedzone. Przy zbyt wysokiej dawce tuż nad poziomem gleby, a więc w przestrzeni, w której ślimaki żerują, unosi się intensywny zapach substancji aktywnej, który z kolei powoduje zmniejszenie aktywności ślimaków. W wyniku tego ślimaki przestają żerować, a preparat po pewnym czasie traci swe właściwości. Najlepsze efekty działania moluskocydów obserwuje się, gdy stosuje się je w pochmurny dzień, późnym popołudniem, ale przed jednym lub kilkoma dniami słonecznymi. Wówczas ślimaki podczas nocnej aktywności zjadają granulki moluskocydów, zostają sparaliżowane i giną kolejnego dnia na słońcu. W tym celu koniecznie kup jeden ze środków już teraz!

Moluskocydy skutecznym sposobem na ślimaki

Moluskocydy, środki mięczakobójcze, środki ślimakobójcze, limacydy są to substancje syntetyczne lub naturalne stosowane do zwalczania mięczaków, ślimaków, używane głównie do ochrony roślin uprawnych.

Moluskocydy- sposób działania

W skład moluskocydów wchodzą syntetyczne lub naturalne substancje działające kontaktowo lub żołądkowo na mięczaki, w tym również na ślimaki nagie.
Standardowe preparaty zwalczające ślimaki mają formę przynęty gotowej do zastosowania. Preparat wabi ślimaki powodując spożycie przez nie śmiertelnej dawki toksycznej substancji. Aktywny składnik prowadzi do odrętwienia, a następnie zniszczenia szkodników w następstwie ich odwodnienia.
Moluskocydy wykorzystuje się między innymi do ochrony upraw roślin oleistych, ziemniaka, a także zbóż i roślin pastewnych. Limacydy chronią także uprawy warzyw – np. brokułów, kapusty, kalafiora i sałaty.

 

Dlaczego zakupy u nas ?

Tradycja, solidność i kompetencja !